O nas

Zajmujemy się sprzedażą oklein, tapet, w naszej ofercie znajdziesz również listwy i rozety nmc.

sobota, 7 lutego 2015

Dlaczego tapeta ?

Witam wszystkich czytelników, powinienem dodać że przyszłych z racji tego iż jest to pierwszy post i większości z was jeszcze się nawet nie śniło że tu traficie.
Nazywam się Sebastian Łachut, sprzedażą tapet i oklein zajmuję się od 18 lat i myślę że co nieco wiem o tych produktach. Dlatego też na tym blogu będę starał się prezentować różne praktyczne porady dotyczące tapet i oklein, prezentował nowe kolekcje, a także będę dzielił się z wami różnymi ciekawostkami dotyczącymi tapet i oklein samoprzylepnych. To tyle tytułem wstępu, dość przynudzania przejdźmy teraz do głównego pytania nurtującego ludzkość odkąd powstała tapeta. ;)
A właśnie wiecie kiedy powstała tapeta?
Tapety znano w Europie w XVI wieku, a ich znaczący rozwój i rozpowszechnienie miały miejsce w XVIII wieku, pod wpływem tapet sprowadzanych z Chin. Jezu już wtedy wszystko z Chin sprowadzali? ;) Początkowo malowano je ręcznie, a od około połowy XVIII wieku wzory odbijano z klocków drzeworytniczych.
Ale dosyć historii kogo to obchodzi :) Wróćmy do pytania dlaczego tapeta, a nie np. malowana ściana.

  1. Po pierwsze trwałość z moich obserwacji jasno wynika że w przypadku malowanej ściany po około dwóch - trzech latach wypadłoby odświeżyć ścianę. W przypadku gdy na tej samej ścianie jest tapeta to po tym czasie ( 2-3 lata) wygląda ona jakby dopiero co była założona, a jej żywotność można spokojnie liczyć na minimum 5-7 lat nawet w przypadku tanich tapet z niższej półki. Z mojej strony mogę dodać że dla sprzedawcy  tapet to prawdziwe przekleństwo potencjalny klient wróci najwcześniej za 7 lat. :)
  2. Po drugie różnorodność wzorów i faktur żeby nie wiem co robili producenci farb, to jeśli idzie o wielorakość wzorów i faktur jakie dzięki tapetom możemy uzyskać na naszej ścianie to przewaga zawsze będzie po stronie tapety.
  3. Po trzecie możemy uniknąć bałaganu jaki wiąże się z gładzią. Każdy kto choć raz kładł w mieszkaniu gładź wie o czym mówię. Kurz jest dosłownie wszędzie i pomimo stosowania różnych zabiegów odkurza się go potem przez najbliższe pół roku po prostu koszmar. Stosując tapetę z odpowiednia fakturą możemy sprawić że nawet bardzo nie równa ściana będzie wyglądała efektownie, a remont naszego mieszkania nie będzie oznaczał drogi przez mękę. 
  4. Po czwarte "ciepła ściana" zawsze kiedy mamy tapetę na ścianie to w dotyku wydaje się ona po prostu cieplejsza od malowanej ściany. Pomijając  takie szczegóły jak bogaty wybór materiałów i rodzai tapet, które mogą dać jeszcze inne odczucia dotykowe naszej ścianie. Nie wierzysz drogi czytelniku? Jeśli masz w domu na jakiejkolwiek ścianie tapetę dotknij jej, a potem dotknij malowanej ściany. Jestem pewien że poczujesz różnice. Aha i jeszcze jedna ważna sprawa. Na tym blogu zawsze piszę prawdę żadnego marketingowego kitu. Możesz drogi czytelniku dotrzeć kiedyś do informacji że tapeta ociepla. Nie wierz w to, jest to zabieg marketingowy mający na celu zwiększyć sprzedaż. Dzięki tapecie nie zmniejszą się twoje rachunki za ogrzewanie. Owszem ściana będzie się wydawała cieplejsza i milsza w dotyku, dłużej będzie czysta i świeża, ale pamiętaj to materiał dekoracyjny a nie izolacyjny jak np. styropian. Jeśli ktoś będzie ci mówił inaczej to znaczy że wciska ci kit.
Na dziś to wszystko wkrótce poruszę następne kwestie z zakresu tapet, tapetowania, a także wystroju wnętrz. Pamiętaj jeśli nurtuje ci jakieś pytanie napisz do mnie na każde pytanie postaram się rzetelnie odpowiedzieć.
Sebastian Łachut

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza