O nas

Zajmujemy się sprzedażą oklein, tapet, w naszej ofercie znajdziesz również listwy i rozety nmc.

niedziela, 16 października 2016

Tapetować jak to łatwo powiedzieć

Dziś napisze o kilku zasadach o których należy pamiętać aby tapetowanie zakończyło się pełnym sukcesem. Z uwagi na to iż w internecie pełno jest instrukcji tapetowania zarówno tekstowych jak i filmowych. Tutaj skupie się na kilku trikach, które warto znać, a o których instrukcje tapetowania nie zawsze mówią.
Po pierwsze narzędzia: oprócz oczywistych rzeczy jak pędzel do smarowania kleju i wiaderka, bardzo przydatne będą .
1) szczotka do tapetowania, służy do wstępnego ułożenia tapety
2) wałki jeden większy do wyciśnięcia powietrza spod tapety, oraz mniejszy do łączeń. Odpowiednio dopracowane łączenia decydują o efekcie końcowym.
3) ostry nóż do tapet plus zapasowe ostrza
4) poziomica i pion równierz będą potrzebne :)
Po drugie zamknij okna:
Tapetowanie lubi stałą temperature około 20° oraz nie lubi przeciągów. Jeżeli będziemy tapetować przy otwartym oknie tapeta może zbyt szybko schnąć co doprowadzi do tego że tapeta na łączeniach się rozejdzie. Nawet jeśli będzie to nie wiele np. 1mm będzie to negatywnie wpływać ns estetyke naszej pracy.
Po trzecie zadbaj o czystość :
Nie przejmuj się tym że klej wyjdzie na tapete nie żałuj go. Pamiętaj jednak o tym aby go na bierząco zmyć najlepiej ciepłą wodą. Jeżeli zostawisz go do zaschnięcia pozostaną ślady których się nie da usunąć, tak więc gąbka plus ciepła czysta woda niech będzie zawsze pod ręką.

Jeszcze jedno, zawsze zanim cokolwiek zaczniesz porównaj nr serii na etykietach tapety. Ważne jest aby były takie same oraz zapoznaj się z oznaczeniami na etykiecie. Z uwagi na to iż dostępne są różne rodzaje tapet, mogą one wymagać różnych czynności.
Miłego tapetowania. :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza