O nas

Zajmujemy się sprzedażą oklein, tapet, w naszej ofercie znajdziesz również listwy i rozety nmc.

środa, 18 maja 2016

Jak szybko i tanio odmienić wnętrze

            Dziś o tym jak szybko i tanio odmienić pomieszczenie. Często po malowaniu pokoju czy przedpokoju stajemy przed problemem gołej ściany. Czegoś nam tam brakuje. Oczywiście ktoś może powiedzieć że można powiesić obraz, ale co wtedy gdy nie mamy ciekawego dzieła sztuki pod ręką lub po prostu chcemy coś innego ? Moi drodzy jest na to rada ! W takim przypadku idealnym rozwiązaniem na ożywienie pomieszczenia będzie tapeta. Możemy wytapetować po prostu całą ścianę lub jej fragment albo po prostu nakleić jeden bryt tapety o ciekawym wzorze aby uzyskać "to coś" co nada charakter naszemu wnętrzu.
Zanim jednak wybierzemy sobie tapetę należy pamiętać o kilku zasadach.
Po pierwsze tapeta musi być wyraźnie inna poprzez kolor lub wzór tak aby wyraźnie różniła się od reszty ścian. W końcu należy pamiętać że to właśnie tapeta ma robić "show" i zdobić nasz np. pokój.
Po drugie ściana na której chcemy położyć tapetę powinna być ścianą która nie jest zakryta meblościanką lub innymi wysokimi meblami. W końcu tapeta ma być widoczna. Przy ścianie, którą chcemy wytapetować może stać kanapa, fotele lub na ścianie może wisieć telewizor. Tapeta będzie stanowiła dla nich idealne tło.
Po trzecie przy wyborze tapety powinniśmy wiedzieć czy chcemy położyć tapetę na całej ścianie, jej fragmencie czy ma to też być jeden bryt tapety.
Jeżeli planujemy przykleić tylko jeden bryt tapety to powinien to być wzór zamknięty na jednym brycie np taki :
Jeżeli ma to być fragment ściany to nie powinien być mniejszy niż trzy bryty tapety 1,59mb ściany.
 Z reguły tyle potrzeba aby wzór tapety mógł się zaprezentować. tutaj doskonale sprawdzi się wzór tego typu :
Jeżeli wytapetowana ma być cała ściana to doskonale sprawdzi się zarówno tapeta z przykładu pierwszego jak i drugiego. Równie dobrym rozwiązaniem w przypadku całej ściany będzie tapeta
z wzorem cegły, która nada ciekawy charakter pomieszczeniu. Jej dodatkowym atutem jest bez wątpienia ponadczasowy wzór który jest zawsze na topie.Życzę udanego tapetowania. :)

3 komentarze:

  1. Przy odpadającym ze ściany gipsie w miejscu gdzie popriwadzono kabel lepsza będzie tapeta czy folia samoprzylepna by to ukryć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na ścianę lepiej zastosować tapetę. Trzeba oczywiście pamiętać że to co odpada ze ściany należy usunąć, a dziury zagipsować. Nawet jeżeli ściana będzie w tym miejscu pękać to będzie to ukryte pod tapetą.

      Usuń